Rada Samorządu Doktorantów Polskiej Akademii Nauk

Przypominany wszystkim samorządom instytutowym o zgłaszaniu delegatów i obserwatorów na Zebranie Zwyczajne SD PAN 21.11.14 w Warszawie. Bardzo dziękujemy wszystkim instytutom, które już się zgłosiły, a tym które jeszcze nie zdążyły tego zrobić przypominany, że termin zgłoszeń mija już 9.11.14!

Przesyłamy również szczegółowy plan obrad oraz krótki niezbędnik i co najważniejsze pismo, które Wiceprezes PAN prof. Marek Chmielewski wysłał do dyrektorów instytutów 30.11.14. Jest to prośba, aby dyrektorzy sfinansowali wszystkie koszty związane z przybyciem delegatów na Zebranie. Mam nadzieję, że w razie kłopotów z uzyskaniem finansowania od Waszych dyrektorów wspomniane pismo pomoże
w wynegocjowaniu niezbędnych środków na przyjazd do Warszawy.

W związku z faktem, że poprawka do ustawy dotycząca finansowania Samorządu Doktorantów PAN nie przeszła pozytywnie głosowania na komisji sejmowej list prof. Chmielewskiego nabiera szczególnej wagi. Istotne jest, aby Wasi dyrektorzy pokryli nie tylko koszty Waszego dojazdu i zakwaterowania jak w roku zeszłym, ale także zapłacili za Wasze wyżywienie. W związku z brakiem dotacji nie jesteśmy w stanie sfinansować obiadu w dniu Zebrania – a obrady są długie, więc na pewno będziecie potrzebować dużo siły by aktywnie w nich uczestniczyć. Nie martwicie się stroną organizacyjną – my zaprowadzimy Was na obiad, musicie jednak zapłacić za niego sami (to znaczy zapłacić powinien Wasz instytut).

Jeżeli ktokolwiek z Was będzie miał problem z uzyskaniem finansowania swojego wyjazdu na Zebranie koniecznie dajcie nam znać na sd@pan.pl. Zrobimy wszystko co będziemy mogli, żeby pomóc Wam przyjechać.

 

Zebranie Zwyczajne – uchwała 15-1-2014 Rady SD PAN

Załącznik nr 1 do Uchwały RSD PAN nr 15-1-2014

Załącznik nr 2 do Uchwały Rady SD PAN nr 15-1-2014

Program Zebrania Zwyczajnego SD PAN-21.11.2014

Pismo Wiceprezesa PAN z 30-10-2014

Zebranie SD PAN 21.11.2014 – krótki niezbędnik